نمایندگی پرندیان کد 26020 شنبه تا ۵ شنبه 9:00 - 18:00 تماس: 88064383

انواع بیمه نامه

حمل و نقل

درمان گروهی

عمر و پس انداز

۰۱۳ - Life CoverCreated with Sketch.

عمر و حوادث

جامع مهر آسیا

بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی یکی از قدیمی ترین رشته های بیمه ای است. اهمیت این بیمه تا آنجا است که در کشورهای توسعه یافته، تقریبا هیچ دارایی یا مالی را نمی توان یافت که تحت پوشش بیمه های آتش سوزی نباشد.در بیمه آتش سوزی، اموال و دارایی های مختلف، در برابر آتش سوزی، انفجار، صاعقه و همچنین خطرهای جانبی، تحت پوشش قرار می گیرند. خدمات این نوع بیمه در قالب پوشش های مختلفی عرضه می شود. برای آشنایی بیشتر شما با بیمه های آتش سوزی، ضمن بیان خطرات تحت پوشش این بیمه، انواع آن نیز معرفی می شود.

خطرات تحت پوشش در بیمه های آتش سوزی

الف) خطرهای اصلی:

 • آتش سوزی، انفجار و صاعقه

ب) خطرهای تبعی:

 • سیل و طغیان آب دریاها و رودخانه ها، زلزله و آتشفشان، طوفان، گردباد و تندباد
 • سقوط هواپیما، هلیکوپتر و قطعات آنها، ترکیدگی لوله های آب، ضایعات ناشی از برف و باران، سرقت، نشست زمین، رانش زمین، برخورد اجسام خارجی، ریزش وفروکش دهانه چاه،عدم النفع، مسئولیت در مقابل همسایگان، ریزش سقف به علت سنگینی برف، نشت گاز آمونیاک در سردخانه، سقوط بهمن، پرداخت غرامت فوت و نقص عضو و هزینه های پزشکی در بیمه نامه های طرح جامع، انفجار ظروف تحت فشارصنعتی، شورش، بلوا، اغتشاش و آشوب، خودسوزی، هزینه های پاکسازی و جمع آوری ضایعات ناشی از خطر های مشمول بیمه. پوشش هر یک از این خطرات اضافی (تبعی) منوط به داشتن پوشش خطرات اصلی می باشد. با توجه به گستره فعالیت ها و تقاضای یازار، شرکت بیمه آسیا اقدام به ارائه انواع بیمه نامه های آتش سوزی در قالب های ذیل و با شرایط متناسب با ماهیت فعالیت ها نموده است.

 بیمه نامه آتش سوزی صنعتی

 در این بیمه نامه ها، تمامی ریسک های صنعتی، نظیر کارخانه ها تحت پوشش قرار میگیرند. دارایی ها  و اموالی که در یک کارخانه می توان بیمه نمود شامل ساختمانها، ماشین آلات، تاسیسات، موجودی مواد اولیه، موحودی در جریان ساخت و ساخته شده، ابزارآلات و تحهیزات، اثاثیه ثابت و بوازم اداری و غیره می باشد.

 بیمه نامه آتش سوزی غیر صنعتی (تجاری)

الف) بیمه نامه های غیر صنعتی

 • کلیه مراکز تجاری از قبیل فروشگاه ها، کارگاه ها، تعمیرگاه ها، مراکز تفریحی، ورزشی و … تحت پوشش قرار میگیرد. گفتنی است که دامنه بیمه نامه های تجاری، گسترده تر از بیمه نامه های دیگر می باشد.

ب) طرح اصناف

 • این نوغ بیمه نامه به منظور فراگیر کردن پوشش بیمه ای برای گروه بیمه گذاران با سرمایه های کوچک طراحی شده است. این بیمه نامه ارزش ساختمان و موجودی کلیه اصناف را در شش طبقه و بر حسب سرمایه آنها، تحت پوشش حطرات اصلی، زلزله، مسئولیت مالی، عدم النفع و غرامت فوت و همچنین هزینه پاکسازی ناشی از وقوع خطرات تحت پوشش قرار می دهد.

 بیمه نامه آتش سوزی انبارهای نگهداری کالا (عمومی و اختصاصی)

الف) بیمه نامه آتش سوزی با مبلغ بیمه شده ثابت:

 • در این بیمه نامه، خسارت های ناشی از آتش سوزی بر اساس مبلغ مندرج در بیمه نامه و به میزان زیان وارده به بیمه گذاران نسبت به مال بیمه شده جبران خواهد شد.

ب) بیمه نامه اظهار نامه ای (شناور)

 • پیچیدگی فعالیت ها و تنوع واحدهای صنعتی و حجم مبادلات و کالاهایی که هر  روزه به انبار وارد یا خارج میشود و همچنین تورم و افزایش قیمت هادر مدتی کوتاه باعث شده که صاحبان صنایع و کالا به گونه ای آنها را بیمه نمایند که در صورت وقوع آتش سوزی سرمایه آنها به ارزش روز بیمه شده باشد. با تعیین حداکثر سقف مورد تعهد و اعلام موجودی به صورت ماهیانه یا سه ماه یکبار با توافق بیمه گذار و بیمه گر می توان از پوشش مناسب و مطمئن تری استفاده کرد. در اینگونه بیمه نامه بیمه گر می تواند حق بیمه موقت را بر مبنای ۷۵ یا ۱۰۰ درصد حق بیمه سالانه محاسبه و منظور نماید و در پایان مدت اعتبار بیمه نامه حق قطعی با توجه به شرایط بیمه نامه و اظهار نامه های ارسالی بیمه گذار محاسبه میگردد.

 بیمه نامه بلند مدت آتش سوزی منازل مسکونی

 • این بیمه نامه با توجه به احتمال وقوع بلایای طبیعی در کشور برای جبران خسارت های اقتصادی ناشی از این حوادث و همچنین خطر آتش سوزی طراحی شده است. در این طرح، علاوه بر خطرات اصلی، خطرات زلزله و سیل نیز تحت پوشش قرار گرفته است. در این طرح بیمه گذار می تواند با توجه به قیمت روز ساختمان و اثاثیه خود، سرمایه مورد نظر را بیمه نماید. همچنین به منظور کاهش آثار نامطلوب تورم، بدون نیاز به مراجعه بیمه گذار، سالانه ۱۰ درصد مبلغ پایه به طور خودکار و بدون دریافت حق بیمه اضافی به سرمایه بیمه افزوده می شود. این بیمه نامه با توجه به نیاز بیمه گذاران برای مدت های ۵، ۱۰ و ۱۵ سال صادر میشود. در محاسبه نرخ حق بیمه این بیمه نامه ها، تخفیف های ویژه ای در نظر گرفته شده است. ضمنا نرخ این بیمه نامه سراسر یکسان می باشد.

انواع بیمه نامه های آتش سوزی منازل مسکونی

الف) منازل مسکونی

 • موارد تحت پوشش این نوع بیمه نامه شامل ساختمان، تاسیسات و اثاثیه موجود در منازل مسکونی به همراه مشاعات و مشترکات آنها می باشد.

ب) مجتمع مسکونی

 • این نوع بیمه نامه ها تنها برای مجتمع های مسکونی صادر می شود و ارزش اعیانی کلیه واحدها (در متراژ مختلف) و مشاعات آنها از قبیل سرایداری، پارکینگ، ساختمان، انبارها، تاسیسات مشترک شامل موتورخانه، چیلر و آسانسورها وهمچنین واحدهای تجاری واقع در آن مجتمع و نیز اثاثیه واحدها را تحت پوشش بیمه آتش سوزی و خطر اضافی قرار می دهد.

ج)جامع منازل مسکونی

 • در بیمه نامه های جامع منازل مسکونی، خسارت های ناشی از آتش سوزی، انفجار، صاعقه، سیل، طوفان، زلزله، ترکیدن لوله ها، سقوط هواپیما، هلیکوپتر، سرقت با شکست حرز و برخورد وسیله نقلیه تحت پوشش قرار می گیرد. در این نوع بیمه نامه، موارد بیمه شامل ساختمان(اعیابی) و لوازم موجود در منزل مورد بیمه که فهرست آنها تهیه شده و در تصرف و مالکیت قانونی بیمه گذار (صاحب اموال) می باشد. همچنین مسئولیت مدنی بیمه گذار در مقابل خسارت های وارد شده به اشخاص که در اثر مشمول بیمه اتفاق افتد، تحت پوشش قرار دارد. علاوه بر آن غرامت فوت بیمه گذار و یا همسر وی و هزینه پزشکی او یا همسرش، که بر اثر وقوع خطرات مورد تعخد بیمه ننامه ایجاد میشود. تحت پوشش قرار میگیرد. تعهدات مربوط به غرامت فوت بیمه گذار و همسر وی، حداکثر تا ۵۰ میلیون ریال و تعهدات هزینه پزشکی، معادل  ۱۰ درصد تعهدات غرامت فوت برای ایشان خواهد بود. همچنین در صورت بروز خسارت های کلی به ساختمان، هزینه اسکان موفت معادل حداکثر ۲ درصد مبلغ بیمه شده ساختمان طی یکسال پرداخت می شود.

د)طرح ارزان قیمت بیمه منازل مسکونی

 • در طرح بیمه نامه ارزان قیمت منازل مسکونی برای تسهیل در امر صدور و فروش این بیمه نامه، دفترچه ای تحتت عنوان گواهی منازل مسکونی برای تسهیل در امر صدور و فروش این بیمه نامه، دفترچه ای تحت عنوان گواهی منازل مسکونی تهیه شده است که صدور آن بصورت انفذادی (هر واحد مسکونی) ممکن می باشد، گواهی مذکور بصورت های زیر ارائه میگردد:

۱- بیمه نامه با پوشش خطرهای اصلی (آتش سوزی، صاعقه، انفجار)

۲- بیمه نامه با پوشش خطرهای اصلی و خطرهای تبعی خاص هر منطقه جغرافیایی

ه)بیمه نامه های زلزله

 • این بیمه نامه به منظور همگانی ساختن پوشش های بیمه ای و حمایت از عموم اقشار جامعه در برابر خطر زلزله طراحی شده است. در این طرح، ساختمان اعیاتی) و اثاثیه منازل مسکونی در برابر خطرات آتش سوزی، انفجار، صاعقه و زلزله یا تخفیف ویژه تحت پوشش قرار میگرد.

و) طرح پارسه (سرقت)

 • این بیمه نامه مختص آپارتمان مسکونی طراحی شده است و خطرات اصلی و سرقت را با تخفیف ویژه تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه نامه مرهونات بانکی

این بیمه نامه برای اشخاص حقیقی و حقوقی که از بانک ها، وام های کوتاه مدت یا بلند دریافت می نماید، صادر میشود.

تماس با ما

تهران، یوسف آباد، میدان فرهنگ، خیابان ۳۳، پلاک ۸، طبقه دوم، واحد چهار

۸۸۰۶۳۱۳۴ (۰۲۱)
۸۸۰۶۴۳۸۳ (۰۲۱)
۸۸۶۱۴۳۳۰-۱ (۰۲۱)

۸۸۰۶۴۹۰۱ (۰۲۱)

۰۹۱۹۹۱۸۹۳۹۱

sales[@]baasia.ir

عضویت در خبرنامه
با ثبت ایمیل خود از تازه های دنیای بیمه با خبر شوید.
بستن منو